Skilnad mellom versjonar av «Infotyper på etter- og videreutdanningskurs»
(Omdirigerer til FS-brukerdokumentasjon er flyttet til MittUiB) |
|||
Line 1: | Line 1: | ||
+ | #REDIRECT [[FS-brukerdokumentasjon er flyttet til MittUiB]] | ||
For at et kurstilbud skal publiseres på web på det opprettes et eget kurs i FS med tidskoden PUBL. Det er i hovedsak informasjon fra PUBL-kurset som viser på web, og denne informasjonen vil vise uavhengig av om det for øyeblikket foreligger reelle tilgjengelige kurs. PUBL-kurset bør opprettes med Kurstype ADM, og det må angis en periode for publisering der dagens dato er innenfor denne perioden. Til-dato for periode publisering kan ikke være blank. | For at et kurstilbud skal publiseres på web på det opprettes et eget kurs i FS med tidskoden PUBL. Det er i hovedsak informasjon fra PUBL-kurset som viser på web, og denne informasjonen vil vise uavhengig av om det for øyeblikket foreligger reelle tilgjengelige kurs. PUBL-kurset bør opprettes med Kurstype ADM, og det må angis en periode for publisering der dagens dato er innenfor denne perioden. Til-dato for periode publisering kan ikke være blank. | ||
Siste versjonen frå 15. juni 2017 kl. 11:08
Omdirigering til:
For at et kurstilbud skal publiseres på web på det opprettes et eget kurs i FS med tidskoden PUBL. Det er i hovedsak informasjon fra PUBL-kurset som viser på web, og denne informasjonen vil vise uavhengig av om det for øyeblikket foreligger reelle tilgjengelige kurs. PUBL-kurset bør opprettes med Kurstype ADM, og det må angis en periode for publisering der dagens dato er innenfor denne perioden. Til-dato for periode publisering kan ikke være blank.
Tekstene som beskriver kurset legges inn som Infotyper i underbildet Info på PUBL-kurset. Tilknytningen til et emne gjøres i underbildet Emne.
Følgende Infotyper kan benyttes for kurs (rekkefølge styres fra FS-REST):
EVU_KONTAK Kontakt / Contact
EVU_VIKTIG Viktig informasjon / Information
EVU_BESKRI Beskrivelse / Description
EVU_MALGRU Målgruppe / Target Group
EVU_MALINN Mål og innhold / Objectives/Contents
EVU_UNDERV Undervisning/Instruction
EVU_VURDER Vurdering/eksamen / Evaluation
EVU_IKT Krav til datautstyr / Requirements for computer equipments
EVU_FINANS Studiefinansiering / Study financing
EVU_OPPTAK Opptaks- og forkunnskapskrav / Admission requirements
EVU_ANBKR Anbefalte forkunnskaper / Recommended previous knowledge
EVU_TILBUD Tilbud om studieplass / Letter of acceptance
EVU_PRISIN Prisinformasjon / Price Information
Kursene som skal avholdes registreres i FS med vanlig tidskode, og vil dukke opp i listen over tilgjengelige kurs dersom dagens dato er innenfor datointervallet i Periode publisering. Her presenteres også dato for når kurset skal avholdes, pris på kurset, og søknadsfrist. Dersom dagens dato er innenfor datointervallet i periode opptak og søknadsfristen ikke er utløpt vil det også dukke opp en lenke til Evu-web (Søk plass).
Informasjonen i den grå boksen oppe til venstre henter informasjon fra emnet som PUBL-kurset er knyttet til (i underbildet Emne).
Elementene i Ressursar (Timeplan, litteraturliste, og emnebeskrivelse) hentes for inneværende semester på emnet.
OBS! Infotypene EVUBEVIS og EVUKURSBES vises ikke på eksternweb, men brukes i forbindelse med kursbevis og tekst på evuweb. Infotypen EVU_SPOENG brukes ikke lengre. Informasjon om studiepoeng hentes fra emnet.
Tips! Lenker i infotyper